www.cywinska.waw.pl


"Zamek na skraju światów" - Jolanta Cywińska

Akcja nowej powieści rozgrywa się współcześnie, w murach starego zamku. Bohater, to twardo stąpający po ziemi realista i wyrachowany "gracz na scenie życia". Wyrwany ze środowiska akademickiego i wielkomiejskiego gwaru trafia w mury zamku, którego osobliwa historia wpływa na jego przeżycia i emocje.
Skazany na izolację w obcym środowisku, zmuszony będzie zmagać się nie tylko z własnym sumieniem, ale również z nowym dla niego wymiarem ponadczasowego, ludzkiego przeznaczenia i zjawisk nadnaturalnych. W starym zamku rzeczywistość miesza się z ułudą, prawda z fikcją a świat materialny z duchowym......

Teksty promujące książkę

"Co jest grane" folder EMPIK

Młody doktorant, wyrachowany realista, trafia w mury starego zamku, którego osobliwa historia sprawia, że życiowe wybory bohatera jawią się jako powtarzanie schematów sprzed stuleci. W zamku na skraju światów czeka nas intelektualna przygoda, odkrywanie prawdy o ludziach i ich przeznaczeniu, lochy kryjące tajemnice przeszłości i zjawiska nadnaturalne.

Sprzedaż przez serwis ALLEGRO

Akcja książki J. Cywińskiej rozgrywa się współcześnie w środowisku pracowników uczelni. Bohaterem powieści jest młody wyrachowany doktorant "zesłany" z Dużego Miasta do małego prowincjonalnego miasteczka, gdzie obejmuje stanowisko kustosza miejscowego zamku. W zderzeniu z osobliwą historią zamku jego życiowe wybory jawią się jako powtarzanie schematów sprzed stuleci. Mamy więc współczesność oraz historię zakazanego XVIII wiecznego uczucia, mamy motyw zemsty, cierpienia i poszukiwania odkupienia. Wzajemne przenikanie się teraźniejszości i przeszłości odbywa się na płaszczyźnie zjawisk nadnaturalnych, w których dużą rolę odgrywa reinkarnacja. W książce nie brakuje prawdziwych perełek humoru, ale z uwagi na jej przesłanie są one tylko tłem do poważnych, momentami filozoficznych dociekań o człowieku i przeznaczeniu. Teza książki? Znowu prawdziwa aż do bólu - jest i było w nas zawsze, nawet przed stuleciami, tyle dobra ile zła. Jest w nas ambicja i jej naturalne ograniczenia. Jest w nas wiara w racjonalizm, ale i tęsknota za światem duchowym. Jest wreszcie nieubłagany upływ czasu

Jeśli poszukujesz intelektualnej przygody, prawdy o ludziach, ich emocjach i uczuciach, jeśli lubisz opowiadania o lochach kryjących tajemnice przeszłości oraz nie obawiasz się otarcia o zjawiska nadnaturalne "Zamek na skraju światów" jest książką dla Ciebie.