www.cywinska.waw.pl


"Stracić głowę" - Jolanta Cywińska

Debiutancki zbiór opowiadań Jolanty Cywińskiej, nie bez znaczenia zatytułowany "Stracić głowę", mówi o naszej współczesnej rzeczywistości, w której jedni doskonale się odnajdują, inni zaś stale szukają dla siebie miejsca.

W tych gorzkich, a jednocześnie komicznych światach, człowiek, zmotywowany przez rzeczy, jakie chce posiąść, staje się małym trybikiem w wielkiej, samo nakręcającej się machinie konsumpcji.

Teksty promujące książkę


"Gazeta Wyborcza"

Opowiadania Jolanty Cywińskiej to wyjątkowe połączenie błyskotliwej ironii z inspirującą refleksją nad naszą szaloną rzeczywistością. Czy spragnieni kariery, sławy, materialnego sukcesu i osobistego szczęścia bohaterowie znajdą spełnienie? Tak naprawdę ich pragnienia i niepokoje towarzyszą na co dzień każdemu z nas. Autorka potrafi bezbłędnie dotrzeć do tych zakamarków naszych myśli, z którymi niekiedy sami nie potrafimy się zmierzyć.
Znakomita zabawa i temat do niebanalnych przemyśleń.


"Rzeczpospolita"

Napisane z poczuciem humoru opowiadania Jolanty Cywińskiej dotykają szczególnie aktualnych dzisiaj pragnień - kariery, sławy, materialnego sukcesu, poczucia wolności i szczęścia. Dążenie do nich nieustannie motywuje życiowe wybory każdego z nas. Stworzonemu przez autorkę groteskowemu obrazowi naszej szalonej rzeczywistości towarzyszy jednak głębsza, inspirująca, refleksja nad sensem ślepej pogoni za iluzorycznymi wartościami. Autorka potrafi sięgnąć do tych zakamarków naszych myśli, z którymi niekiedy sami nie potrafimy się zmierzyć.